Biežāk uzdotie jautājumi

Izvēlies jautājumu

Kāpēc tika nodibināta BDR “Atbalstu Latviju”, un kurš to izdarīja?

Ideja nodibināt šādu biedrību bija jau kādu laiku vairākiem cilvēkiem. Latvijā ir daudz dažādas aktīvas nevalstiskās organizācijas, kurām labi padodas sadalīt līdzekļus un parūpēties par tiem, kuriem šī līdzekļi ir vajadzīgi, bet viņu galvenā uzmanība nav vērsta un tai nevajadzētu būt vērstai uz naudas līdzekļu atrašanu. Izveidot iekšēju naudas vākšanas sistēmu ir sarežģīti un dārgi. Tai pašā laikā arī ziedotāji atzīst, ka ir sarežģīti un apgrūtinoši atbalstīt vairākas dažādas organizācijas. Šādi radās ideja ar aktīvās pārdošanas palīdzību savest kopā tos, kuriem ir vajadzīga palīdzība, ar tiem, kuri šo palīdzību vēlas sniegt. Southwestern Advantage studenti bija gatavi iesaistīties. “Atbalstu Latviju” BDR dibinātāji ir Sanita Aldiņa un Jānis Brauers .

Kādā veidā tiek vākti ziedojumi?

Mēs esam jauna veida nevalstiskā organizācija Latvijā!

Tā kā mūsu dibinātāji un daudzi no ziedojumu vācējiem ir guvuši pieredzi ASV, mēs izlēmām izmantot viņu labākās idejas un padarīt tās latviskas!

Mēs vācam ziedojumus aktīvi! Tas nozīmē, ka tā vietā, lai izmantotu ziedojumu kastītes vai izdalītu flaijerus, mēs uzdrošinamies uzrunāt cilvēkus!

Cilvēki, kuri nodrošina ziedojumu vākšanu pārsvarā ir jauni, uz izaugsmi vērsti studenti, kuri investē daudz laika, lai pilnveidotos un attīstītu savas komunikāciju prasmes, uzrunājot svešus cilvēkus.

Kur mana nauda PATIESĪBĀ nokļūs? 

Mēs neapmaksājam vispārīgus mūsu mērķorganizāciju uzturēšanas un pārvaldīšanas izdevumus. Mēs ziedojam naudu katru ceturksni, lai tiktu apmaksātas konkrētas vajadzības. Protams, ka mēs regulāri arī informējam savus ziedotājus par to, kur un kā tiek izlietota nauda (katru mēnesi tiek sūtīts īpaši sagatavots ziņnesis uz ziedotāju e-pastiem). 

Kāpēc “Atbalstu Latviju” ir vajadzīgs finansējums?

Mēs saprotam, ka pasaule nekļūst labāka ar labākiem nodomiem, bet gan ar labākiem darbiem. Mums nav neviena apmaksāta darbinieka, un mēs esam nevalstiska organizācija. Tajā pašā laikā mēs vēlamies darboties ilgtspējīgi un būt uzticami partneri gan mūsu regulārajiem ziedotājiem, gan mūsu partnerorganizācijām.

Kādas ir mūsu izmaksas?

1 – nevalstiskās organizācijas izmaksas (administratīvās un grāmatvedības izmaksas, mediju izmaksas u.c.).

2 – lojālo ziedotāju bonusi – mēs sūtam e-grāmatas ziedotājiem, kuri ziedo vismaz 20 eur mēnesī sešus mēnešus pēc kārtas, un izlozējam balvas starp tiem. Mēs arī plānojam rīkot pasākumus mūsu uzticamākajiem ziedotājiem, lai pateiktos viņiem par viņu atbalstu.

Kurš iegūst visvairāk? 

Mēs uzskatām, ka strādājoši jaunieši ir apmierināti, ja var apvienot darbu ar to, ka palīdz radīt reālas izmaiņas to cilvēku dzīvēs Latvijā, kuriem tas visvairāk ir nepieciešams, tādējādi iegūstot pieredzi tiešā darbā ar cilvēkiem, uzlabojot savas komunikācijas prasmes.

Mēs uzskatām, ka latvieši ir priecīgi, ja regulāri ziedojot mazas summas, tas palīdz daudziem.

Ja tu vēlies, lai 100% no līdzekļiem aizsniedz mērķorganizācijas, un esi gatavs darboties, tad sazinies ar mums! Mēs piedāvājam iespēju vākt ziedojumus, un tu varēsi novirzīt 100% no tevis savāktajiem ziedojumiem galamērķim!

Cik bieži un uz kāda pamata tiek izmaksāta nauda mērķorganizācijām? 

Mēs izmaksājam naudu sadarbības partneriem ik ceturksni. Pirmajā darbības gadā (2020. gads) nauda tika izmaksāta 2020. gada oktobrī, kad tika apstiprināts sabiedriskā labuma statuss biedrībai “Atbalstu Latviju”. Decembra beigās tika veikts vēl viens pārskaitījums visām mērķorganizācijām.

Nauda izmaksāta vienlīdzīgi tām labdarības organizācijām, kuras noslēgušas ar mums līgumu līdz noteiktam datumam, un tikusi izmaksāta uz šī līguma pamata, attiecīgajiem projektiem, kuri ierakstīti līgumā (Katras labdarības organizācijas mērķus, kādiem nauda tiks izlietota, varat izlasīt mūsu mājaslapā sadaļā “Atbalstu Latviju”, kur atrodams “Mūsu partneri”, uzspiežot uz katras organizācijas nosaukuma.)

Vai es varu saņemt nodokļu atvieglojumus par veiktajiem ziedojumiem? 

Nodokļu atvieglojumus var saņemt gan privātpersonas, gan uzņēmumi, jo saskaņā ar 2020. gada 22. septembra VID Sabiedriskā labuma komisijas sēdes lēmumu biedrībai “Atbalstu Latviju” tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Vairāk par nodokļu atvieglojumiem privātpersonām un uzņēmumiem lasi šeit: https://www.vid.gov.lv/lv/nodoklu-atvieglojumi.   

Vai “Atbalstu Latviju” darbība ir caurredzama? 

Jā, mēs vienmēr publicējam aktuālo informāciju un atskaites mūsu mājaslapā, kā arī izsūtam informāciju ikmēneša e-pastos ziedotājiem. Aktualitātēm līdzi var sekot arī mūsu Facebook un Instagram lapās. 

Kā zvanītājs ieguva manu telefona numuru, un vai tas ir legāli?

Biedrībai “Atbalstu Latviju” nav datubāzes ar zvanītāju numuriem vai personisko informāciju. Cilvēki, kuriem tiek zvanīts, ir mūsu atbalstītāju personiskie kontakti un ziedotāju sniegtās rekomendācijas par to, kurus cilvēkus vēl varētu uzrunāt. Mēs arī jautājam, lai tie ziedotāji, kuri rekomendē savus draugus, informē viņus iepriekš par to, ka mēs varētu zvanīt. Mūsu Privātuma Politika atrodama šeit: https://atbalstulatviju.lv/privatuma-politika/