LIELAS RŪPES PAR MAZAJIEM, iniciatīva

Kas mēs esam un ko mēs darām?

LIELAS RŪPES PAR MAZAJIEM – LAI BĒRNS SLIMNĪCĀ NEBŪTU VIENS!
“Mana misija ir to IEAUKLĒT šajās tikšanās reizēs un pateikt –Tu esi mīlēts un Tu esi gribēts!”

Nereti bērni no bērnu namiem vai aprūpes iestādēm nonāk slimnīcās vieni paši. Iestāde aprūpes personu nodrošināt nespēj personāla trūkuma vai noslogojuma dēļ. Savukārt, slimnīcas personāla galvenais uzdevums ir veikt bērna medicīnisko aprūpi, kas ierobežo viņu iespējas bērnam vienkārši būt līdzās. Ar problēmu nodrošināt personu, kas būtu līdzās bērnam slimnīcā sastopas arī audžuģimenes, aizbildņi, adoptētāji, kuri rūpējas par vairākiem bērniem, kā arī daudzbērnu ģimenes.

Iniciatīva dod iespēju algot 5 AUKLĪTES, kuras ir līdzās institūciju, uzņemošo ģimeņu un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ārstējas vieni.

Biedrības “Atbalstu Latviju” savāktie līdzekļi tiks izlietoti TIKAi samaksai par auklīšu pakalpojuma sniegšanu BKUS esošajiem bērniem, kuri tur uzturas vieni paši bez aprūpes personas. Izņēmumu gadījumos auklītes sniedz atbalstu arī vecākiem, kuriem nepieciešama palīdzība bērna aprūpē esot slimnīcā.

Mūsu aktivitātes

 

AUKLĪTE atsaucas bērna vajadzībām – veic ikdienas aprūpi, pavada uz procedūrām, atbild uz viņa emocijām, ir blakus, veido drošu piesaisti ar bērnu, pakāpeniski rada drošības sajūtu, mazina stresu un veicina atveseļošanās procesu.

AUKLĪTE cīnās kopā ar tiem mazulīšiem, kuri pasaulē ieradušies pāragri, un tik pat ļoti satraukuma domas palīdz kliedēt pusaudžiem. Mieru cauri dziesmām nes bērniem, kuri spēj atbildēt tikai ar acu skatu vai vienmērīgu sirds ritmu. Patiesā mīlestībā ir blakus katram bērnam, kurš ilgojas miera un klātbūtnes esot slimnīcā.

 

Projekts ir ilgtermiņa un darbojas kopš 2018. gada 5. februāra. Kopš 2018. gada atbalstu projekta ietvaros saņēmuši 126 bērni.