Sīkfailu izmantošanas noteikumi biedrībā “Atbalstu Latviju”

Noteikumu publicēšanas datums: 27.05.2020.

Noteikumu spēkā stāšanās datums: 27.05.2020.

 

“Atbalstu Latviju” mājaslapa izmanto sīkfailus, lai jūs varētu piekļūt dažādām funkcijām un opcijām, un tie atvieglo tīmekļa vietnes lietošanu, kā arī vienkāršo lietotāja darbības un palīdz apkopot lietotāju statistiku.

Sīkfaili ir nelieli teksta faili, kurus tīmekļa vietne saglabā Lietotāja datorā vai viņa/viņas mobilajā ierīcē, kad Lietotājs lieto tīmekļa vietni. Tas ļauj tīmekļa vietnei atcerēties Lietotāja darbības un preferences (piemēram, pieteikšanās informāciju, valodu, fonta izmēru un citas ekrāna preferences), lai Lietotājam nevajadzētu šos datus ievadīt atkārtoti, kad viņš vai viņa apmeklē tīmekļa vietni vai pāriet no vienas tīmekļa vietnes pie citas. Sīkfaili jūsu datoram nav bīstami.

Ir divu veidu sīkfaili:

 1. Pastāvīgie sīkfaili, kas tiek saglabāti un paliek datorā. Piemēram, tos var izmantot, lai atpazītu Lietotāju starp daudzajiem tīmekļa vietnes lietotājiem, kā arī lai pielāgotu tīmekļa vietnes saturu lietotāja vajadzībām vai apkopotu statistikas datus.
 2. Sesijas sīkfaili ir pagaidu faili, kas tiek dzēsti, kad Lietotājs dodas prom no tīmekļa vietnes vai aizver tīmekļa pārlūku. Sesijas sīkfailus var izmantot, lai ļautu Lietotājam izmantot konkrētas funkcijas, piemēram, pieteikties pakalpojumam vai produktam utt.

Ja Lietotāja tīmekļa pārlūka iestatījumi atļauj sīkfailu izmantošanu, ir uzskatāms, ka Lietotājs ir devis savu atļauju sīkfailu izmantošanai. Sīkfailu izmantošanas juridiskais pamatojums ir “Atbalstu Latviju” likumīgā interese nodrošināt tīmekļa vietnes tehnisko funkcionēšanu. Ja sīkfailus izmanto, lai atcerētos Lietotāja veiktās izvēles, vai apkopotu statistiku, likumiskais pamats ir Lietotāja piekrišana.

Apkopojamo datu piemēri:

 • tīmekļa pārlūka informācija
 • informācija par operētājsistēmu
 • IP adrese
 • pikseļu zīmes un citas tehnoloģijas
 • piekļuve tīmekļa vietnei
 • ģeogrāfiskā atrašanās vieta
 • tīmekļa vietnes apmeklējuma laiks
 • apmeklētāja darbības
 • atsauce uz tīmekļa vietni, lietotni vai pakalpojumu
 • apkopojošā informācija

Ja nevēlaties, lai jūsu pārlūks saglabā sīkfailus, tos var daļēji vai pilnībā bloķēt. Sīkfailus var dzēst arī tad, ja tie jau ir saglabāti jūsu tīmekļa pārlūkā.

Abām šīm funkcijām jūs varat piekļūt caur tīmekļa pārlūka iestatījumiem, un veicamās darbības būs atkarīgas no jūsu izmantotā tīmekļa pārlūka veida.

Aprakstā par tīmekļa vietnes papildu funkcijām varat atrast papildinformāciju par sīkfailu pārvaldību jūsu izmantotajā tīmekļa vietnē, vai arī izlasiet papildinformāciju šeit: http://www.aboutcookies.org/.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka, ja nepiekrītat izmantot sīkfailus vai arī nolemsiet tos dzēst, dažas tīmekļa vietnes funkcijas var nedarboties pareizi vai nedarboties vispār.